wtorek, 5 kwietnia 2016

Łodyżka

Witajcie Wiosennie,  Dlaczego zioła ? Skąd pomysł i ochota żeby kręcić swoje kosmetyki, hodować własne warzywa i owoce ?

Witajcie Wiosennie, 


Dlaczego zioła ? Skąd pomysł i ochota żeby kręcić swoje kosmetyki, hodować własne warzywa i owoce ?Od zawsze interesowały mnie tematy niszowe jak na dzisiejsze czasy. Uczyłam się o ziołach, zbierałam i podsuwałam rodzinie swoje specyfiki kiedy łapały nas przeziębienia. Czytałam o naturoterapii, masażach leczniczych, o sile zdrowego odżywiania. Zgłębiałam tematy alternatywnych sposobów leczenia. Nie przypuszczałam że kiedyś ta wiedza tak bardzo mi się przyda. W pewnym momencie doszłam do wniosku że wszystko czego potrzebuję jest we mnie i stąd powinnam czerpać siłę. Poszłam tą drogą i okazało się, że sama rozumiem najlepiej swoje ciało. 
Dzięki wiedzy czerpanej z ziół nauczyłam się bardzo wiele. Żyję pełnią życia, każdego dnia czerpię z niego to co najlepsze, dostrzegam piękno ukryte w najmniejszych detalach. 
Działami dzieją się rzeczy niemożliwe !

Co zmieniłam w swoim życiu na przestrzeni tych lat ? Pożegnałam się z cukrem, nauczyłam się czytać etykiety, wykluczyłam żywność wysoko przetworzoną. Pokochałam kasze i lokalne gospodarstwa. Zaczęłam robić domowe przetwory i teraz już wiem co jem. Wierzę i widzę na własnej skórze że moja kuchnia jest moją apteką. Otoczyłam się świadomymi ludźmi dla których nie tylko dobro własne, ale i przyszłość naszej planety nie jest obojętna. 


Po tych kilku latach świadomego życia, które były dla mnie wielkim sprawdzianem na wielu polach, spokojnie mogę powiedzieć że odnalazłam harmonię i każdego dnia oddycham pełną piersią. Wcześniej nie czułam się tak dobrze jak przez ostatnie lata.

Chcę się z Wami tu dzielić sposobami na lepsze i zdrowsze życie. Jeśli macie swoje sekretne triki bardzo chętnie dowiem się co robicie żeby wyglądać i czuć się optymalnie. Dajcie znać jakie zioła Was interesują, o czym najchętniej poczytacie, jaka jest Wasza historia, z czym się mierzycie i co Wam daje siłę ? 

Ściskam ziołowo, 
Monika

 

You Might Also Like

9 komentarze

 1. Najważniejsze aby uczyć ze wszystkiego co nas w życiu spotka :) Brawo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właśnie myślę, jak życie daje mi cytryny to wyciskam z nich najpyszniejszą lemoniadę :)!

   Usuń
 2. Świetny post! Podzielam Twoje podejście i żyje w podobny sposób jak Ty. Będę tu zaglądać ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moniko, jesteś bardzo bardzo dzielna, a swoim doświadczeniem i wiedzą możesz pomóc też innym osobom i to jest wspaniałe. Pozdrawiam gorąco:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem tu pierwszy raz, ale już wiem, że będę zaglądać częściej ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Od czasu, kiedy mieszkam na wsi, uwielbiam zioła z własnego ogródka, grzebanie w ziemi i koszenie trawnika. Mogłabym przecież pracować w korpo, ale po co?

  OdpowiedzUsuń
 6. W końcu trafiłam na kogoś kto ma podobne zainteresowania. Ja również jak na dzisiejsze czasy zgłębiam dziwne tematy np. tarot. Wielu nie rozumie, no cóż...:D Z ziołolecznictwem też póki co próbuję. Fajnie by było jakbyś w jednym miejscu zrobiła spis przydatnych książek :)

  OdpowiedzUsuń

Zamów powiadomienia o nowych postach !